Правила виконання вправ

    Перед початком занять на Профілакторі за Методикою Євмінова необхідно:

    1. 
Перевірити міцність кріплення Профілактора в місці кріплення (дюбель або гачок) і міцність самого троса.
    2. 
Під час установки Профілактора під нахилом, закріпити фіксуючий гачок у гнізді задної сторони панелі, за допомогою спеціально передбаченої гумової заглушки.
    3. 
Стежити, щоб панель не торкалася і не терлася об стіну під час заняття: пошкоджується трос і втрачається необхідна амортизація панелі при висі на тросі, що є невід’ємною частиною вправ за Методикою Євмінова.
    4. 
Перед тим, як приступити до ознайомлення з самими вправами, треба навчитися правильно сідати, лягати і вставати з Профілактора щоб уникнути травматизму.

    Профілактор – міцна, але рухлива конструкція, що вимагає дотримання ряду правил безпеки.

    На розміщених нижче фотографіях показані покрокові дії при підході до Профілактору, навчаючи як правильно сісти і лягти на Профилактор. Підйом з Профілактора здійснюється за тією ж схемою в зворотному порядку. Зверніть увагу на те, що не можна лягати, або вставати з Профілактора без контролю рук.

БЕЗПЕЧНИЙ ПІДХІД ДО ПРОФІЛАКТОРУ

Вправа

БЕЗПЕЧНИЙ ПІДХІД ДО ПРОФІЛАКТОРУ

Вправа

ЯК НЕ МОЖНА СІДАТИ НА ПРОФІЛАКТОР

Вправа

Основні правила виконання вправ для хребта при профілактиці і лікуванні захворювань за Методикою Євмінова:

 1. Підбір і дозування рухів при виконанні вправ за Методикою Євмінова, а також початковий кут нахилу Профілактора і його зміна в процесі лікування захворювання хребта, повинні здійснюватися строго індивідуально фахівцями Центру Євмінова, які пройшли навчання з Методикою. Призначення вправ в рамках лікувальних Програм проводиться виходячи з діагнозу (патології), віку, функціонального стану і ваги пацієнта.
 2. Вправи виконуються на фоні зниженого внутрішньодискового тиску: в положенні «лежачи» на похилій площині – Профілакторі Євмінова.
 3. Вправи виконуються в умовах комфорту для хребта, тобто не повинні викликати больових відчуттів.
 4. Вправи виконуються плавно і повільно, без ривків і різких рухів, і включають елементи м’язового розслаблення.
 5. Необхідно своєчасно змінювати кут нахилу Профілактора і чітко слідувати в цьому питанні з рекомендаціями лікаря.
 6. Необхідно дотримуватися співвідношення виконання «відбудовуючих» вправ, що виконуються в повільному темпі, з малою амплітудою або в статичному режимі, і «силових вправ», спрямованих безпосередньо на розвиток сили і створення м’язового корсету. Несвоєчасне перехід до силових вправ може привести до розбалансування (визначати своєчасність такого переходу вчить лікар або інструктор ЛФК Центру під час консультації та навчального заняття).
 7. Шийний відділ хребта слід тренувати з особливою обережністю. Найбільш відповідною для шийного відділу є статична гімнастика на Профілакторі Євмінова і легке розтягнення із застосуванням петлі Гліссона.
 8. После загострення захворювань неприпустимі вправи з підніманням прямих ніг в положенні лежачи, а також різкі повороти тулуба, так як вони посилюють патологічний процес в ураженому сегменті.
 9. Особливо небезпечні для хребта вправи – різні нахили тулуба вперед. Вони сприяють зсуву диска, розтягування паравертебральной зони фіброзних тканин і м’язів. До початку ремісії мова може йти лише про обережне присіданні навпочіпки для піднімання предметів з підлоги.
 10. При виконанні вправ слід строго дотримуватися методичних рекомендацій фахівців Центру за кількістю, тривалості та інтенсивності навантажень. Не слід перевищувати рекомендовані дози.

Лікування за Методикою Євмінова проходить в кілька етапів з постійним коригуванням програми лікарем-вертебрологом.

Лікарському контролю в процесі лікування захворювань хребта за Методикою Євмінова підлягають:

 1. Підбір вправ, їх кількість, величина амплітуд, визначення виду і м’язових зусиль (статичні або динамічні) і їх тривалість, а також швидкість (темп) виконання вправ і періодичність навантажень.
 2. Величина тракції (витягнення) хребта, яка забезпечується кутом нахилу Профілактора.

Увага!

 • Перед початком будь-яких занять на Профілакторі в лікувальних цілях, обов’язково відвідайте консультацію лікаря-вертебролога в Центрі Євмінова та пройдіть заняття з інструктором ЛФК.
 • Не відступайте від методичних рекомендацій лікаря, якщо Ви займаєтеся за одній із Лікувальних програм.
 • Не застосовуйте комплекси вправ, призначених іншим людям, для лікування свого захворювання, навіть якщо у Вас такий самий діагноз. Кожна людина зі своїми проблемами унікальна! А займаючись за чужим призначенням, Ви можете завдати шкоди своєму здоров’ю!
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Вкажіть, як до вас звертатися
Вкажіть номер телефону, за яким ми можемо зв'язатися з вами
Вкажіть адресу електронної пошти
=