Порушення постави і сколіоз

Педиатр

 Порушення постави в дитячому віці - тривожна ознака. Це може бути початком багатьох змін в організмі, які в свою чергу потягнуть за собою серйозні хвороби.

 Порушенням постави вважається таке викривлення хребта, коли помітні зміни в положенні стоячи і які повністю зникають у положенні лежачи.

 Порушення постави можуть прогресувати і з часом переходити в більш серйозну форму викривлень - сколіоз. Дуже важливо не допустити таких змін опорно-рухового апарату - через сколіоз порушується робота всіх внутрішніх органів.

 Сколіоз - дуже поширена патологія постави у дітей. Це проявляється порушенням симетрії відносно вертикальної осі (хребта). Такі порушення ведуть за собою зміни всього опорно-рухового апарату і внутрішніх органів: наприклад, при деформації грудної клітини зменшується життєвий об'єм легенів.

 Сколіоз у дорослого пацієнта часто супроводжується розвитком гриж міжхребцевих дисків.

 Сколіоз у дітей потрібно починати лікувати якомога раніше, обов'язково під суворим наглядом вертебролога. Визначається стан кісткової і м'язової систем пацієнта. Лікування сколіозу має бути комплексним, з обов'язковим виконанням індивідуально підібраного комплексу лікувальної гімнастики.

Розрізняють порушення постави:
    1. 
У фронтальній площині – сколіотична постава.
    2. 
У сагітальній площині:
        1) 
Кругла спина – загальний кіфоз від 5 поперекового хребця при згладжуванні поперекового і шийного лордозу.
        2) 
Кругло-увігнута спина – поглиблення кіфозу грудного відділу зі збільшенням шийного і поперекового лордозів.
        3) 
Лордотична постава – збільшення поперекового вигину.
        4) 
Плоска спина – згладжування всіх фізіологічних вигинів.

Стадії (ступеня) сколіозу за клініко-функціональними показниками:

I ступінь – (кут викривлення до 10 градусів) спостерігається при згинанні, розгинанні і бічних нахилах, визначається при функціональних пробах.

II ступінь – (кут викривлення 11-30 градусів) визначається при огляді в положенні стоячи. Кривизна хребта в цій стадії зникає в положенні лежачи на животі.

III-IV ступінь – (кут викривлення 30-50 градусів) характеризується сильним викривленням хребта, яке не зникає в положенні лежачи на животі. Неправильне навантаження на м’язи, зв’язки і суглоби хребта при вираженому сколіозі призводить до грубих морфологічних змін тканин: йде часткове руйнування зв’язок, зміна м’язових волокон, розвивається деформуючий спондилоартроз. Обмежується рухливість хребта в сторону випуклості.

Стадії (ступеня) сколіозу

I Ступінь

Стадії (ступеня) сколіозу

II Ступінь

Стадії (ступеня) сколіозу

III Ступінь

Стадії (ступеня) сколіозу

IV Ступінь

    Не будучи самостійним захворюванням, порушення постави знижують стійкість хребта до деформуючих факторів, впливають на ослаблені групи м’язів. Порушується розташування внутрішніх органів, що негативно впливає на їх функції і викликає різні захворювання. При виявленні порушень постави необхідно організувати правильний режим дня з достатньою руховою активністю і обов’язково виконувати лікувально-профілактичний комплекс вправ за Методикою Євмінова на Профілакторі Євмінова.

    Методика заснована на дозованому симетричному витягненні хребта з одночасним зміцненням глибоких м’язів спини. Це дозволяє сформувати і зміцнити правильні рухові навички і поліпшити загальний фізичний стан.

    Лікувальний ефект досягається тільки за умови правильних і регулярних занять за Методикою Євмінова.

    Комплекси вправ підбираються індивідуально в залежності від ступеня порушень постави і величини патологічних викривлень, а так само з урахуванням стартової фізичної підготовки.

    Фахівці Центру Євмінова розробили новий метод діагностики порушень постави дитини – фото-комп’ютерний метод.

    Фото-комп’ютерна діагностика дозволяє визначити загальний стан хребта та підібрати комплекс вправ, які зможуть відновити хребет, а також допоможуть виправити його патології

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Вкажіть, як до вас звертатися
Вкажіть номер телефону, за яким ми можемо зв'язатися з вами
Вкажіть адресу електронної пошти
=