Лечение сколиоза у детей в Киеве


петиция
Для профілактики і корекції порушень постави, закупити для шкільних та дошкільних навчальних закладів «Профілактори Євмінова». Забезпечити підготовку фахівців для проведення занять на тренажерах в стінах навчальних закладів.

Важлива інформація

Патологія опорно-рухового апарату займає перше місце в списку захворювань серед дітей дошкільного та шкільного віку. Ця проблема актуальна не тільки в Україні, але і у всьому світі, тому захворювання кістково-м'язової системи визначені ВОЗ, як найважливіший напрямок досліджень наших часів. За результатами досліджень, сколіоз спостерігається у 10% дітей 1-4 класів, в 5-8 класах - 30%, в 9-11 класах - майже у 47% обстежених.
Своєчасне виявлення, лікування і профілактика сколіозів у дітей вважається найважливішим державним завданням, оскільки соціальна значущість сколіотичної хвороби визначається обмеженням життєдіяльності хворих з важкими формами цього захворювання.
Шкільна програма «Постава» була затверджена Міністерством освіти та Інститутом інноваційних технологій України. Програма апробована на дітях різних вікових груп з різноманітними видами порушень постави. Ефективність і результативність даної програми стає можливою завдяки тому, що в ній задіяні не тільки навчальний заклад, але перш за все сім'я. Оскільки батьки отримують достатню інформацію про ступінь викривлення хребта у дитини та різновид порушення постави.
Для вживання заходів з профілактики та лікування порушень постави і сколіотичної деформації хребта у дітей в умовах шкіл та дитячих садків передбачається:
• Укомплектування шкіл спеціальними тренажерами (Профілакторами Євмінова) і методичними посібниками, передбаченими програмою «Постава».
• Обстеження дітей безпосередньо в школах і дошкільних навчальних закладах фото-комп’ютерним методом, який за короткий час дозволяє виявити порушення постави і сколіотичну деформацію хребта, та в динаміці контролювати результати занять.
• Навчання фахівців шкіл та ДНЗ методиці корекції порушень постави у дітей (відповідно до розроблених методичних рекомендацій).
• Навчання і практичні заняття в спец. групах з дітьми, що мають сколіотичну деформацію хребта.
• Практичні заняття на уроках фізкультури на спеціальних тренажерах.
• Контроль за виконанням програми і результату занять здійснюється за допомогою щоденника здоров'я.

Очікувані результати реалізації проекту:
Ефективність і результативність даної програми стає можливою завдяки тому, що в ній задіяні не тільки школа, але перш за все сім'я. Батьки отримують достатню інформацію про ступінь викривлення хребта у дитини або вид порушення постави. Крім того, програма передбачає не тільки діагностику, але пропонує конкретну індивідуальну методику вирішення виявленої проблеми, з можливістю в динаміці регулярно відстежувати результати лікування. Корисність програми «Постава» полягає ще й в тому, що в основі її закладено регулярні фізичні вправи на тренажерах. Це дає можливість не тільки лікувати дитину, а й контролювати її належний фізичний розвиток.

 

DMCA.com Protection Status